апрель, 2017 ел
җомга

Татарстан Республикасы Милли китапханәсендә Төркиядән килгән Неслихан ханым Арул Аксой булып китте. Аның Казанга сәфәренең төп максаты – бабасының апасы Фәүзия Ибраһимованың 1909 елда чыккан «Аш остасы» исемле китабының гамәлдәге шрифтка күчереп нәшер ителгән яңа басмасын тәкъдир итүдә катнашу.

2017 нче елның 22 нче апреле көнне Татарстанның Мәгарифне үстерү институтында республикабыз районнары һәм башкалабыз Казан мәктәпләрендә белем бирүче татар теле һәм әдәбияты мөгаллимнәре өчен «Казан утлары» журналы редакциясе вәкилләре белән очрашу булды. Бу чара күпләребез яратып укый торган айлык әдәби-нәфис һәм иҗтимагый-сәяси «Казан утлары» журналына 95 ел тулу уңаеннан Татарстан Республикасы Милли китапханәсенең вакытлы матбугат бүлеге хезмәткәрләре тарафыннан оештырылды.